Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury.

• 2021-11-02 12:35:31
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Ma on na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Zachęca również dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów.

Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury.

„Swojaki” – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżały dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały im, co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągnęły dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!

Trzecioklasiści wyruszyli poznawać jesienną przyrodę. Otrzymali dzienniczki zadań, które motywowały ich do odkrywania natury i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Za każde wykonane zadanie otrzymywali odznakę Troskliwego Odkrywcy. Potwierdzeniem zadania był podpis rodzica. Do zadań, które wykonywali uczniowie należały m.in. obserwacje ulubionego drzewa, założenie jesiennego zielnika, stworzenie pudełeczka jesiennych skarbów, przygotowanie wraz z rodziną wspólnego posiłku przygotowanego z jesiennych warzyw, odkrywanie śladów dzikich zwierząt czy posprzątanie terenu, na którym żyją dzikie zwierzęta.

Realizacja projektu połączona została również z głośnym czytaniem w bibliotece szkolnej. Z ramienia Dyrekcji Szkoły fragmenty nowej książki Renaty Piątkowskiej pt. "Gang Swojaków czytała uczniom Pani Alicja Maciejewska o tym, że „pomoc ma moc". Swojaki przyjaźnią się z wieloma zwierzętami, które są pod ochroną i mają misję pomocy im. Dobrze wiedzą, że wystarczy zrobić coś niewielkiego dla tych, którzy są w potrzebie i już zmienimy świat na lepsze. Książkę czytały też dla uczniów wychowawczynie: Magda Ladach i Jolanta Rudźko. Pomysłodawcy skcji przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, jest przyjemne i pożyteczne.

Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 0 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 1 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 2 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 3 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 4 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 5 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 6 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 7 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 8 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 9 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 10 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 11 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 12 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 13 Klasy trzecie ze „Swojakami” odkrywały magię natury. zdjecie 14